Ehdokkaamme

Alla näet upeat ehdokkaamme kuntavaaleissa 2021. Klikkaamalle ehdokkaan kuvaa pääset tarkempaan esittelyyn. 

Tuomas Alaterä 122
122 Tuomas Alaterä
Yhteiskuntatieteiden maisteri, viestinnän ja verkkopalveluiden erityisasiantuntija
Talma
Jani Asunmaa 123
123 Jani Asunmaa
Yrittäjä
Etelä-Sipoo
Anders Backström 124
124 Anders Backström
VTM, kehittämispäällikkö, pol.mag., utvecklingschef
Paippinen
Pirkko Buddas 125
125 Pirkko Buddas
Hallinto- ja koulutuskoordinaattori
Hansas
Sukhdarshan Gill 126
126 Sukhdarshan Gill
Linja-autonkuljettaja
Sipoonranta
Petri Haikonen 127
127 Petri Haikonen
Yrittäjä
Paippinen
Max von Hellens 128
128 Max von Hellens
Resurssipäällikkö, kauppatieteiden maisteri
Hansas
Jaana Hyvärinen 129
129 Jaana Hyvärinen
Merkonomi, lähihoitaja
Söderkulla
Tommi Hänninen 130
130 Tommi Hänninen
Yrittäjä
Myyras
Jokke Härmä 131
131 Jokke Härmä (sit.)
Yrittäjä, ylempi kiinteistövälittäjä, julkinen kaupanvahvistaja
Pohjois-Paippinen
Anna Kajander 132
132 Anna Kajander
Myyntipäällikkö
Talma
Anneli Komi 133
133 Anneli Komi
Yrittäjä
Box
Juha Kopra 134
134 Juha Kopra
Puuseppä, kalusteasentaja
Martinkylä
Jaana Korkeila-Långsjö 135
135 Jaana Korkeila-Långsjö
Restonomi, eMBA, myyntijohtaja
Kirkonkylä
Reetta Korpimäki 136
136 Reetta Korpimäki
Logistiikkatyöntekijä
Nikkilä
Joonas Kosonen 137
137 Joonas Kosonen
Liikuntajohtamisen AMK, lentokonekuormaaja
Söderkulla
Jaana Laine 138
138 Jaana Laine
Erik. sairaanhoitaja/diabeteshoitaja
Söderkulla
Simo Lehvonen 139
139 Simo Lehvonen
Maatalousyrittäjä
Martinkylä
Minna Lindblom 140
140 Minna Lindblom
Sairaanhoitaja/kätilö, terveystieteiden maisteri
Nikkilä
Kia Lindström 141
141 Kia Lindström
Luovan alan organisaatiojohtaja
Sipoonranta
Marja Manninen-Ollberg 142
142 Marja Manninen-Ollberg
Geriatrian erikoislääkäri
Pigby
Markku Metsoila 143
143 Markku Metsoila
Lukion lehtori
Kirkonkylä
Mika Myllynen 144
144 Mika Myllynen
Tietohallintojohtaja, yrittäjä
Taasjärvi, Söderkulla
Peter Nortamo 145
145 Peter Nortamo
Osakas
Eriksnäs
Ari Oksanen 146
146 Ari Oksanen
Kauppatieteiden maisteri, talousasiantuntija
Söderkulla
Jenny Putkuri 147
147 Jenny Putkuri
Abiturientti
Herrala
Satu Pärssinen 148
148 Satu Pärssinen
Kauppatieteiden maisteri
Eriksnäs
Juhani Rantala 149
149 Juhani Rantala
Kauppatieteiden maisteri, rahoitusasiantuntija
Nikkilä
Jani Rämäkkö 150
150 Jani Rämäkkö
Filosofian maisteri, lukion lehtori
Nikkilä
Michael Saarikoski 151
151 Michael Saarikoski
Oikeustieteen tohtori, valtiotieteiden maisteri, asianajaja
Västerskog
Juha Salo 152
152 Juha Salo
Filosofian maisteri, apulaisrehtori
Nikkilä
Antti Skogster 153
153 Antti Skogster
Liiketoiminnan kehittäjä / Affärsverksamhets utvecklare
Tallmo/Talma
Anders Söderling 154
154 Anders Söderling
Yrittäjä
Hangelby
Markus Söderqvist 155
155 Markus Söderqvist
Yrittäjä / Företagare
Söderkulla
Ari Tamminen 156
156 Ari Tamminen
Segmenttipäällikkö
Kirkonkylä
Pauliina Tapio 157
157 Pauliina Tapio
Korkeakouluopettaja
Söderkulla
Ritva Tarvainen 158
158 Ritva Tarvainen
Kauppatieteiden maisteri, liiketoiminnan kehittämispäällikkö
Box
Jani Tiainen 159
159 Jani Tiainen
BBA, kiinteistövälittäjä, tietokirjailija
Kalkkiranta
Kadir Turan 160
160 Kadir Turan
Hotelli- ja ravintola-alan yrittäjä
Nikkilä
Heikki Vestman 161
161 Heikki Vestman
Kansanedustaja, lakimies
Etelä-Sipoo
Suvi Vuoksenranta 162
162 Suvi Vuoksenranta
Terveystieteen maisteri
Box
Pasi-Ilkka Väyrynen 163
163 Pasi-Ilkka Väyrynen
Hoivateknologia-alan yrittäjä, isännöitsijä
Pähkinälehto